Komis, a skup samochodów – podobieństwa i różnice

Jaka jest różnica między komisem samochodowym, a skupem aut? To pytanie często pojawia się w rozmowach. Komis i skupy aut są ze sobą często mylone i tych nazw używa się zamiennie, lecz są między tymi dwoma miejscami znaczne różnice. Praktyka pokazuje, że skupy samochodów używanych i komisy, choć mają wiele wspólnego, to różnią się pewnymi szczegółami. Może to być cel i metody działania, a także czas trwania transakcji i różnica w cenach i wycenach samochodów.

komis samochodowy

Jak działa skup aut za gotówkę?

Skup samochodów używanych działa w prosty sposób. Klient przyjeżdża, lub dzwoni do skupu, pracownicy przygotowują wycenę i najczęściej dochodzi do transakcji kupna/sprzedaży. Spisywana jest umowa, jeśli skup jest uczciwy i legalny i mamy kłopot z głowy.

Skupy samochodów używanych (https://skup-aut-gdynia.eu/) skupują auta różnych marek, roczników i w różnym stanie technicznym. Po pewnym czasie dopuszcza się je do sprzedaży jako samochody używane, lub wyprzedaje się je na części. Transakcje w skupach aut przebiegają bardzo szybko i sprawnie, bez większych komplikacji, ponieważ klient najczęściej dostaje gotówkę od ręki i nie musi długo czekać na załatwienie formalności. Chyba najbardziej czasochłonnym etapem jest przygotowanie wyceny, choć i to bardzo często nie trwa aż tak długo. Wycenę wstępną można przygotować telefonicznie, lub za pomocą formularza na stronie internetowej, a ostateczną na miejscu przy kliencie. Czas trwania wyceny zależy wyłącznie od tego, czy klient jest zainteresowany podaną ceną za auto, czy też nie.

Może to również zależeć od tego gdzie klient się znajduje, bo niekiedy trzeba do niego dojechać na spotkanie w celu wyceny. Można również powiedzieć, że skupy samochodów używanych, często oferują cenę rynkową za samochód, co jest szczególnie atrakcyjne. Trochę inaczej bywa w przypadku, gdy do skupu przyprowadzamy samochód powypadkowy, lub uszkodzony technicznie. Wtedy cena może być mniej satysfakcjonująca.

Jak działa komis samochodowy?

Jeśli chodzi o komis samochodowy, to ich funkcjonowanie wygląda nieco inaczej. Otóż komis nie staje się właścicielem auta, lecz pośredniczy jedynie w transakcji między sprzedającym, a kupującym.

Można więc powiedzieć jasno, że do komisu nie wstawimy samochodu uszkodzonego, powypadkowego, ponieważ nie znajdzie on swojego właściciela, a komis zarabia na pośrednictwie. Auta zniszczone, uszkodzone i te kilkunastoletnie nie znajdą miejsca w szanującym się komisie samochodowym. W przypadku komisów samochodowych transakcja trwa znacznie dłużej, ponieważ nie dostajemy pieniędzy od ręki.

Musimy poczekać, aż nasz samochód znajdzie swojego nowego właściciela za pomocą komisu. Ponad to komis nie może nam zagwarantować, że dostaniemy taką kwotę za auto jakiej się spodziewaliśmy, ponieważ ceny te są negocjowane. Komisy często nie kupują również samochodów w cenie rynkowej, gdyż w tym przypadku najczęściej naliczana jest prowizja.

Skup Aut Gdynia

Jednym z najlepszych skupów aut na terenie nadmorskim jest Skup Aut Gdynia. Tutaj klient może liczyć na darmową wycenę oraz darmowy dojazd do klienta. Skup działa w sposób uczciwy i płaci najwięcej w całym regionie. Klient jest traktowany indywidualnie i otoczony zostaje profesjonalistami. To ważne, ponieważ często nie mamy czasu na szukanie kupca samodzielnie, a dzięki Skupowi Aut Gdynia zaoszczędzić można czas i trochę zdrowia.

One thought on “Komis, a skup samochodów – podobieństwa i różnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + dwanaście =

białe meble łazienkowe Oristo Poprzedni wpis Nowoczesne meble łazienkowe Polskiego producenta Oristo!
misk wc Następny wpis Czy opłaca się naprawiać stelaż podtynkowy Geberit?