Dlaczego warto wybierać certyfikowane olejki eteryczne?

Liczba olejków eterycznych, dostępnych na współczesny rynku, nieustannie wzrasta, podobnie jak zainteresowanie konsumentów tego rodzaju rozwiązaniami. Coraz więcej osób decyduje się wprowadzić naturalne olejki eteryczne do swojej codziennej higieny i pielęgnacji, korzystając również z ich wyjątkowych właściwości aromaterapeutycznych. Niestety, nie każdy olejek ma walory terapeutyczne, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Dlaczego warto korzystać z certyfikowanych olejków najwyższej jakości? Odpowiadamy na to pytanie, by raz na zawsze rozprawić się ze wszelkimi wątpliwościami w tym zakresie. 

Olejki eteryczne z certyfikatem

Wydawać by się mogło, że każdy olejek różany, olejek lawendowy czy olejek z drzewa herbacianego powinien mieć taką samą jakość i właściwości. Nic bardziej mylnego! W wielu sklepach internetowych czy stacjonarnych znajdziesz olejki zarówno certyfikowane, jak i pozbawione tego rodzaju wyróżnienia. Olejki eteryczne mogą mieć różne certyfikaty. Jednym z jest np. certyfikat Fair. Oznacz on, że destylarnia zapewnia godziwe warunki pracy pracownikom, a cała produkcja odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, z możliwości którego wszyscy czerpiemy.

Certyfikaty mogą dotyczyć również warunków uprawy. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę, że co innego oznacza uprawa bio, co innego uprawa organiczna czy ekologiczna. Różne będą więc i certyfikaty w tym zakresie. To jeszcze nie wszystko. Na produktach kosmetycznych czy olejkach można często sprawdzić informacje, czy są one wegańskie, czy nie były testowane na zwierzętach, a nawet czy odpowiadają danej grupie wyznaniowej.

Niezależnie do tego, olejek cytrynowy, tymiankowy czy eukaliptusowy opatrzony stosownym certyfikatem, będzie z pewnością droższy, niż jego odpowiednik bez takiego oznaczenia. Certyfikat to bowiem swego rodzaju symbol jakości i bezpieczeństwa stosowania w dążeniu do satysfakcjonujących, a zarazem pożądanych rezultatów.

olejek z certyfikatem

Dlaczego certyfikat olejków naturalnych jest taki ważny?

Certyfikat informuje nas, że wybieramy najlepsze olejki eteryczne do aromaterapii, pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Tylko takie olejki mają terapeutyczny charakter i pozwalają na bezpieczne, a zarazem skuteczne dążenie do wyznaczonych sobie celów. Certyfikowane olejki eteryczne to nie tylko wyznacznik jakości, ale również pewność, że produkt powstał w poszanowaniu dla środowiska naturalnego. To również gwarancja, że w naszym posiadaniu znalazł się naturalny olejek  eteryczny, nie zaś olejek zapachowy, powstający ze związków chemicznych i nie mający nic wspólnego z naturalnymi rozwiązaniami.

olejkowysklep.pl - naturalne i certyfikowane olejki
olejkowysklep.pl – produkty i olejki do aromaterapii

Gdzie kupić naturalne olejki eteryczne z certyfikatem?

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z aromaterapią, warto zaufać specjalistom, którzy dopasują olejek do potrzeb i oczekiwań. Warto bowiem wiedzieć, że np.

  • olejek ze słodkiej pomarańczy doda energii do działania, podobnie jak olejek eteryczny z cytryny,
  • olejek eteryczny lawendowy uspokoi i ułatwi zasypianie,
  • olejek eukaliptusowy sprawdzi się w czasie infekcji.

Wysoka jakość olejków eterycznych to domena Olejkowego Sklepu, w którym zakupić można wyłącznie certyfikowane produkty od sprawdzonych producentów, pochodzące z ekologicznych farm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + dwanaście =

Poprzedni wpis 3 porady przy wyborze mebli do jadalni!
Porównanie pomp ciepła z innymi metodami ogrzewania domu Następny wpis Porównanie pomp ciepła z innymi metodami ogrzewania domu