Drzwiczki czy kaseta kominkowa – co wybrać?

Posiadanie paleniska u siebie w domu to piękna sprawa, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Te klimatyczne wieczory pod kocem z kubkiem gorącej herbaty w ręku…Któż z nas tego nie lubi? Jeżeli posiadasz już otwarte palenisko u siebie i chciałbyś je w jakiś sposób zamknąć, to pomocny może okazać się poniższy tekst. Kaseta kominkowa? Drzwiczki kominkowe? Co się lepiej sprawdzi na dłuższą metę?

Drzwiczki kominkowe

Drzwiczki kominkowe to bardzo popularny sposób zamknięcia otwartego paleniska. Wynika to zapewne z tego, iż jest to bardzo szybkie, łatwe i stosunkowo tanie rozwiązanie. Nie wymaga przeprowadzania żadnych skomplikowanych prac budowlanych i każdy powinien sobie poradzić z niesamowicie prostym montażem: dokręcenie śrub i uszczelnienie wszystkiego wkoło sznurem szklanym nie powinno zająć więcej niż 10 minut. W czym zatem tkwi szkopuł? Niestety – w wydajności ogrzewania. Decydując się na drzwiczki kominkowe nie spodziewaj się wiele niższych rachunków za ogrzewanie, gdyż wydajność ogrzewania kształtuje się na poziomie ok. 20%. Jeżeli zatem zależy Ci nie tylko na walorach estetycznych, ale i tych praktycznych, to mam dla Ciebie inne gotowe rozwiązanie: kaseta kominkowa. Jakie są jej plusy i minusy?

Kaseta kominkowa rozwiązaniem idealnym?

Kaseta kominkowa posiada zdecydowanie więcej plusów! Wydajność ogrzewania przy zastosowaniu kasety kominkowej wzrasta do aż…80%! Twój domowy budżet z pewnością Ci podziękuje za zastosowanie takiego rozwiązania już przy pierwszym otrzymanym rachunku za ogrzewanie. Czy kaseta kominkowa jest droga? Szczerze mówiąc to nie uważam, żeby koszt rzędu ok. 3500 złotych był w obecnych czasach czymś zwalającym z nóg. Montaż? Dziecinnie prosty! Tak jak w przypadku drzwiczek do kominka nie potrzeba tutaj przeprowadzać żadnych czasochłonnych prac remontowych: wystarczy jedynie wsunąć kasetę kominkową w otwór istniejącego już paleniska, uszczelnić dookoła sznurem szklanym i już po robocie! Gdzie zatem tkwi haczyk? Niestety – w dostępności. Bardzo niewielu producentów zajmuje się obecnie wyrobem kaset kominkowych. Na szczęście znam firmę godną polecenia.

Kaseta kominkowa na wymiar

Chcesz zamówić kasetę kominkową na wymiar? A może wystarczą Ci jedynie drzwiczki kominkowe, ale chciałbyś czegoś unikatowego – czegoś, czego nie ma w popularnych marketach? Właśnie z myślą o takich klientach jak Ty powstała marka IGNIF – niewielka, rodzinna firma, która specjalizuje się w wyrobie omawianych akcesoriów kominkowych. Co wyróżnia kasety kominkowe i drzwiczki kominkowe IGNIF? To, że są wytwarzane ręcznie! W dzisiejszych czasach kunszt rzemiosła jest coraz rzadziej spotykanym zjawiskiem i chyba właśnie dlatego coraz bardziej docenianym przez rynek konsumencki. Osoby tworzące markę IGNIF to specjaliści zajmujący się tą branżą już wiele lat. Posiadają niebywałe doświadczenie w kontakcie z klientami i dzięki temu każde zamówienie traktują w sposób indywidualny. IGNIF umożliwia dowolne modyfikacje kaset kominkowych i drzwiczek kominkowych. Możesz wybrać:

  • kolor kasety kominkowej bądź ramy drzwiczek
  • kształt oraz kolor gałek
  • listwy zdobiące
  • maskownice
  • ornamenty
  • umiejscowienie klamki

Przy składaniu zamówienia przyjdzie Ci podjąć wiele decyzji. Ale nie przejmuj się – pracownicy IGNIF z pewnością udzielą Ci pomocnych, fachowych rad.

Gdzie zamówić kasetę kominkową?

Zajrzyj na stronę https://ignif.com/ i złóż zamówienie drogą on-line. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie kasety kominkowej lub drzwiczek – nawiąż kontakt telefoniczny z obsługą sklepu. Wolisz zakupy stacjonarne? Salon sprzedaży znajduje się w Koszalinie. Decydując się na IGNIF z pewnością będziesz zadowolony. Gwarantuję Ci to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − sześć =

Poprzedni wpis Na czym polega alpinistyczne mycie okien?
Następny wpis Aranżacja okien w domu i mieszkaniu