Jak zmniejszyć koszty za ochronę przedsiębiorstwa?

W dobie wszechobecnych i regularnych podwyżek paliwa, mediów i materiałów, wiele przedsiębiorstw szuka oszczędności. Po dokładnym przeanalizowaniu kosztów często okazuje się, że wydatki na wiele punktów z comiesięcznego budżetu firmowego można obniżyć, a niektóre nawet usunąć. Z całą pewnością jednak nie warto rezygnować z ochrony przedsiębiorstwa. Cenę za usługę można jednak obniżyć, bez utraty jakości i poziomu bezpieczeństwa. Dowiedz się, jak to zrobić.

Monitoring i ochrona – niezbędne dla bezpieczeństwa firmy

Ochrona i monitoring przedsiębiorstwa są niezbędne dla bezpieczeństwa majątku przedsiębiorstwa, a także samych pracowników, niezależnie od wielkości firmy. Pozwalają szybko wykryć wszelkie zagrożenia i w odpowiedni sposób zareagować na pojawiające się niebezpieczeństwo. Właściwa ochrona pozwala też wyeliminować lub przynajmniej znacznie ograniczyć zdarzenia, które powodują szkodę w mieniu firmy. Ochroniarze czy system monitorujący to w końcu również skuteczny odstraszacz dla włamywaczy, zniechęcający ich do wtargnięcia na dany teren.

Liczne zalety powodują, że wiele firm, nawet w dobie rosnących kosztów przedsiębiorstwa, nie chce rezygnować z profesjonalnej ochrony, ale pragnie jednocześnie obniżyć przeznaczone na nią wydatki. Co można zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem może stać się zdalny dozór wizyjny.

Zdalny dozór wizyjny – dlaczego warto?

Agencja ochrony we Wrocławiu Safe Space oferuje usługę tzw. zdalnego dozoru wizyjnego. Na czym ona polega? To nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci zastąpić ochronę fizyczną w danym obiekcie, bez utraty wysokiego poziomu ochrony przedsiębiorstwa. Co więcej, w wielu przypadkach zdalny dozór wizyjny pozwala nawet znacznie zwiększyć niezawodność świadczonej usługi ochrony. Dzięki tej usłudze nadal skutecznie monitorujesz i zabezpieczasz swoją firmę, ale jednocześnie płacisz znacznie mniej za ochronę.

Jak działa zdalna ochrona wideo?

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji system zdalnego dozoru wizyjnego z wysoką skutecznością wykrywa pojawienie się w kadrze nieuprawnionych pojazdów bądź osób. Informacja na temat każdego takiego wtargnięcia jest  błyskawicznie przesyłana do Centrum Nadzoru Wizyjnego firmy Safe Space, która pozostaje w gotowości przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Po otrzymaniu alarmu operator reaguje błyskawicznie. Dzięki temu, że ma on podgląd obrazu z kamer na miejscu, jest w stanie zareagować stosownie do sytuacji. Co więcej, w przeciwieństwie do ochrony będącej na miejscu, często reaguje szybciej, zgodnie z procedurą, niezawodnie i sprawnie. Może komunikować się z obiektem, zdalnie włączyć alarm sygnalizacyjny oraz wezwać odpowiednie służby bądź patrol interwencyjny na miejsce. Te błyskawiczne działania skutkują udaremnieniem próby popełnienia przestępstwa.

Zdalna ochrona wideo pozwala zatem natychmiast wykryć zagrożenie i skutecznie na nie zareagować, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Co istotne, rozwiązanie to jest tańsze niż np. zatrudnienie zespołu pracowników ochrony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − jeden =

czym usunąć długopis ze skóry Poprzedni wpis Czym usunąć ślady długopisu ze ściany, skóry i mebli?
marketing online Następny wpis Skuteczne pozycjonowanie – na czym polega i co o nim wiemy?