czym usunąć długopis ze skóry

Czym usunąć ślady długopisu ze ściany, skóry i mebli?

Czy zdarzyło się kiedyś tak, że na Twoich ścianach pojawiły się plamy z długopisu i właściwie nie wiadomo jak to się stało? Tak! My też dobrze to znamy. Zwłaszcza, kiedy w domu mamy dzieci, ale i my dorośli niekiedy nie kontrolujemy swoich ruchów i możemy niechybnie pobrudzić ścianę długopisem. Jak się tego pozbyć, by ściana wróciła do pierwotnego wyglądu? Czym zmyć długopis ze ściany? Sprawdźmy, czy nam się uda.

Uciążliwe plamy z tuszu długopisu na ścianach

Nie da się ukryć, że plamy z długopisu, to rzecz uciążliwa i trudna do pozbycia się. Wiemy też, że długopis służy do tego, by pisać nim na kartkach i notatnikach, ale nie po ścianach, czy po kanapie, ale niestety nie wiedzą tego mali domownicy i jeśli już się zdarzy taka wpadka jak plamy z długopisu, to zastanawiamy się, co zrobić by się ich pozbyć.

Ze ściany najlepiej jest usunąć plamy z długopisu za pomocą płynu do naczyń lub mydła i ciepłej wody. Ten sposób jest sprawdzony, ale efekt nie koniecznie jest zawsze zadowalający. Do białych ścian możemy również użyć pasty do zębów, albo wódki, czy spirytusu. Są to sprawdzone sposoby, bezpieczne dla różnych powierzchni, dlatego możemy je wypróbować również na ścianie.

czym zmyć długopis z ubrania

TOP 3 sposobów na zmycie długopisu z ściany!

Plamy z długopisu na ścianie, to najczęściej efekt zabawy dzieci, lub przypadku, ale nie zmienia to faktu, że trudno jest się pozbyć w bezpieczny sposób plam ze ścian. Czym zmyć długopis? To pytanie z pewnością prędzej czy później zada sobie każdy z nas. Oto kilka sprawdzonych sposobów na zmycie długopisu ze ściany:

  • Pasta do zębów: jest najczęściej wybieranym sposobem na wywabianie plam z długopisu ze ściany. Aby zacząć czyszczenie, należy nanieść niewielką warstwę pasty na plamę, a następnie spłukać wodą. Można również użyć lekko nawilżonej ściereczki. Jeśli plama z długopisu jest jednak sporych rozmiarów, to możemy zrobić również pastę z sody oczyszczonej z domieszką pasty do zębów. Soda ma za zadanie wzmocnić działanie pasty do zębów, a efekt będzie doskonały.
  • Woda i płyn do naczyń lub mydło: to sposób znany od lat, nie ma się czemu dziwić bo jest również skuteczny. To roztwór, który przyda się w wielu sytuacjach. Nie tylko w zmywaniu długopisu ze ściany, ale również z innych powierzchni. Aby sprawdzić jak zadziała woda z mydłem na farbę na ścianie, należy nanieść mieszankę w niewidoczne miejsce.
  • Alkohol: to również jedno z rozwiązań jakie proponujemy. Co prawda jest ono bardziej inwazyjne niż powyższe i trzeba uważać, ale jest to sposób skuteczny. Czym zmyć długopis ze ściany? Użycie spirytusu, lub wódki będzie dobrym pomysłem zwłaszcza na białych ścianach. Wystarczy użycie wacika, lub ściereczki, aby pozbyć się plam z długopisu.

Są to trzy najbardziej popularne metody na pozbycie się plamy z długopisu domowymi sposobami. Możemy również pokusić się o chemię przeznaczoną do usuwania atramentu, ale jak usunąć długopis ze ściany już wiemy.

czym zmyć długopis ze ściany

Czym zmyć długopis ze skóry?

To pytanie pojawi się głównie, kiedy dziecko popisze swoje ciało długopisem tworząc tym samym niezwykły wzór albo kiedy porysujemy kanapę wykonaną ze skóry naturalnej. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku, należy zareagować i wymyślić sposób jak usunąć długopis ze skóry? Plamy z długopisu mogą pojawić się wszędzie, jeśli nie zachowamy dostatecznej ostrożności. Plamy mogą pojawić się zarówno na kanapie, jak i na naszych rękach, meblach czy ścianie. W takich przypadkach dobrym sposobem na to jak zmyć długopis ze skóry będzie zastosowanie alkoholu.

Należy nanieść niewielką ilość spirytusu na wacik i pocierać miejsce przy miejscu zabrudzony długopisem fragment. Mimo, że jest to sprawdzony sposób to, zwłaszcza kiedy wycieramy rączki dziecka, warto zachować szczególną ostrożność. Jeśli plama z długopisu powstanie na skórze naturalnej na kanapie, można po prostu miejsce spryskać spirytusem i przetrzeć po chwili szmatką. Plama z długopisu powinna zejść. Skóra, to chyba jedno z łatwiejszych miejsc, z których przyjdzie nam usuwać tusz z długopisu. A co z meblami lakierowanymi?

czym zmyć długopis

Czym zmyć długopis z mebli lakierowanych?

Właśnie! Czym zmyć plamę z długopisu z mebli lakierowanych. Obecnie w trendach jest wiele mebli lakierowanych w tym łazienkowych czy kuchennych lakierowanych, które mogą stać się obiektem rysunków naszych dzieci, lub przypadkowych plamek z długopisu. Jak się ich pozbyć z mebli lakierowanych? Sprawa jest dosyć prosta. Możemy użyć kwaśnego mleka, o ile mamy takie w domu. Kwaśne mleko zadziała dobrze na atrament, a jednocześnie nie zniszczy powierzchni mebla. Drugim sposobem jest kwas cytrynowy. Jest on skuteczny w wielu sytuacjach, dlatego warto go zastosować również w walce z plamą po długopisie.

jak usunąć plamę z długopisu

Czym zmyć długopis z ubrania?

Nad tym możemy się zastanowić, kiedy plama powstanie na naszych ulubionych dżinsach, czy t-shircie. Czym usunąć długopis z materiału? Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów:

  • pierwszym z nich jest kwaśne mleko. Należy namoczyć tkaninę w kwaśnym mleku przed praniem. Jest to świetny i naturalny sposób na to, czym wywabić plamę z długopisu z ubrań,
  • kolejnym sposobem jest sok z cytryny, działa on świetnie zwłaszcza na stare plamy po długopisie, należy namoczyć plamę w kwasie z cytryny, a następnie wyprać ubranie,
  • pianka do golenia może być idealna w szukaniu sposobów jak usunąć długopis z materiału. Jak to zrobić? Należy nanieść obficie pianki na plamę i zostawić przez kilka godzin, a następnie wyprać ubranie,
  • bardzo dobrym sposobem jak zmyć długopis z ubrania jest zmywacz do paznokci. Jest to środek o dość ostrym działaniu i zapachu, dlatego warto sprawdzić tą metodę w niewidocznym miejscu, następnie wyprać według zaleceń producenta.

plamy z długopisu

Jak usunąć plamy z długopisu z ekoskóry?

Ekoskóra jest materiałem podobnym do skóry, imituje go, dlatego możemy spróbować sposobów jak zmyć długopis z ekoskóry podobnych do tych jak zmyć długopis ze skóry naturalnej. Jeśli nie mamy jednak po ręką spirytusu, możemy użyć gorącej wody z domieszką proszku do prania, lub środka chemicznego do prania dywanów. Po umyciu powierzchni z ekoskóry możemy zostawić detergent nawet na kilka godzin, to sposób sprawdzony i skuteczny na to czym zmyć długopis z ekoskóry.

One thought on “Czym usunąć ślady długopisu ze ściany, skóry i mebli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 4 =

czym się różni jabłecznik od szarlotki Poprzedni wpis Czym się różni jabłecznik od szarlotki?
Następny wpis Jak zmniejszyć koszty za ochronę przedsiębiorstwa?