Najlepsi producenci drzwi energooszczędnych w 2022 roku

Odpowiednia termoizolacja domu to kluczowa kwestia podczas zimy. Szczelność konstrukcji obiektu mieszkalnego wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Chociaż pojęcie termoizolacji kojarzymy głównie z dodatkowymi warstwami styropianu na w ścianach, stropach i podłogach, jest to także dobranie odpowiednich drzwi zewnętrznych. Drzwi są najczęściej wybierane w marketach budowlanych – jest to najprostsza forma kupienia drzwi do domu. Jednak w wielu przypadkach zakup okazuje się niesprawdzony – czasem zbyt atrakcyjna cena okazuje się zwodząca, a czasem produkt zwyczajnie nie spełnia naszych oczekiwań. Warto spojrzeć na oferty producentów, którzy specjalizują się w wyrobie drzwi zewnętrznych termoizolacyjnych. Jednym z istotnych graczy na rynku jest StalProdukt Zamość, którego bestsellerowe drzwi zewnętrzne MasterTherm są najlepszym możliwym rozwiązaniem do energooszczędnego domu jednorodzinnego.

Energooszczędne drzwi – jakie cechy je wyróżniają?

Energooszczędne drzwi są nie tylko szczelne. Producenci stoją przed wyzwaniem dobrania odpowiednich materiałów, które zapewnią utrzymanie ciepłego powietrza we wnętrzu. Oprócz tego, zdaniem termoizolacyjnych drzwi zewnętrznych jest zablokowanie wprowadzania zimnego powietrza do domu. Jednym z korzystnych pod tym względem materiałów jest piana poliuretanowa, która charakteryzuje się korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła. W energooszczędnych drzwiach StalProdukt Zamość piana poliuretanowa stanowi wypełnienie. Następnie jest obijana ocynkowaną blachą, która dodatkowo wspiera ich termoizolacje. 

Kolejnym istotnym czynnikiem jest grubość drzwi. Standardowo drzwi zewnętrzne mają około 75 mm grubości. To optymalny wymiar, jednak znacznie lepsze efekty tworzą drzwi o zwiększonej grubości. MasterTherm to bestseller własnie z tego powodu – grubość drzwi wynosi aż 101 mm. Dodatkowe centymetry nie sprawiają, że drzwi wizualnie są nazbyt potężne. Co ważne, dobrze wspierają konstrukcje i pogłębiają rezultat energooszczędności. Dopasowana drewniano-stalowa ościeżnica i aluminiowy próg to niepowtarzalna kompilacja, zabezpieczająca każdy dom przed niechcianym przepływem powietrza. 

Producenci drzwi energooszczędnych 

StalProdukt Zamość tworzy drzwi na wymiar. Na potrzeby klienta dopasowuje drzwi i sprawia, że stają się one wieloletnim elementem wykończeniowym budowli. To znacznie lepsza opcja, niż kupno drzwi z asortymentu popularnych marketów. Inwestycja przekłada się na zadowolenie z wieloletniego użytkowania, a oprócz tego przyczynia się do minimalizowania cyklicznych rachunków. Drzwi do domu energooszczędnego Mastertherm cechują się współczynnikiem przenikania ciepła od 0,63-0,74 Ud. W przypadku wartości Ud, im mniejszy współczynnik, tym lepsza termoizolacja wnętrza. Współczynnik mniejszy niż 1 jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie przy tworzeniu domu energooszczędnego. Więcej informacji na temat drzwi na wymiar znajdziecie w katalogu producenta drzwi StalProdukt Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 3 =

Poprzedni wpis Błyskawiczne transakcje? Poznaj najlepszy skup aut Kołobrzeg!
Następny wpis Komory korozyjne – sposób działania i zastosowanie