Prześcieradło z gumką czy bez? Które wybrać?

W obecnych czasach mało kto przywiązuje uwagę do chowania pościeli każdego ranka. A wręcz odwrotnie, właściwie dobrane prześcieradła z gumką oraz poszewki mogą stanowić wyjątkową dekorację sypialni. Jest to bardzo ważne, szczególnie dla osób zapracowanych, które żyją w ciągłym pośpiechu. Czy elegancki prześcieradło łez gumki będzie tak samo praktyczne jak to z gumką?

Prześcieradła z gumką — jakie są ich zalety?

Z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem cieszą się prześcieradła z gumką. To wszystko dlatego, iż gumką, która znajduje się na obrzeżach materiału, powoduje, że tkanina bezpośrednio przylega do łóżka. Największą popularność zyskały prześcieradła z gumką 160 × 200 oraz 180 × 200. W przypadku pojedynczych materacy zaleca się postawić na prześcieradła szerokości 90 × 200 lub 140 × 200. To standardowe wymiary materiałów, które można spotkać w wielu sypialniach, jak i pokoikach dziecięcych. Prześcieradła z gumką 180 × 200 powinny świetnie pasować do łóżka, dlatego też wybierając je, można mieć pewność, że nie będą się one rolować ani przesuwać. W dodatku prześcieradła z gumką nie ulegają zmechaceniu.

Dlaczego warto kupić prześcieradło bez gumki?

Tradycyjne prześcieradła bez gumki niegdyś cieszyły się ogromną popularnością. Jednakże aktualnie w wielu domach, mimo pojawienia się modeli z gumką, można zaobserwować tego rodzaju produkty. Prześcieradło bez gumki doskonale sprawdzi się do przykrycia wąskiego materaca, ponieważ krawędzie materiału można bez większego problemu włożyć pod materac, tak aby tkanina nie ulegała rolowa ku. Co więcej, takie prześcieradła niezwykle łatwo jest złożyć i przechowywać, a w dodatku nie ma trudności, by je wyprasować.

Czy prześcieradło z gumką ma jakieś wady?

Choć prześcieradła z gumką wykazują wiele zalet, wiele osób rezygnuje z łupania tego typu produktu. Kłopotem może być przechowywanie takiego prześcieradła. Wszystko dlatego, że gumka znajdująca się na obrzeżach niejednokrotnie jest pomarszczona, co sprawia, że poskładanie go w kostkę staje się niemal niemożliwe. Takie prześcieradło zajmuje również więcej miejsca w szafie. Wiele osób ma kłopot z założeniem takiego modelu na łóżko we właściwy sposób. Zdarza się, iż dostrzeżenie krótszej strony przed rozłożeniem nie będzie właściwe, czego konsekwencją będzie zdjęcie prześcieradła i założenie go od nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =

Poprzedni wpis Pomocne wskazówki dotyczące odciągania pokarmu za pomocą laktatora
Następny wpis Udoskonalona formuła cementu workowanego Lafarge