Sukienka ołówkowa — do jakiej sylwetki pasuje?

Niezaprzeczalnie jedną z najbardziej kobiecych części garderoby jest sukienka ołówkowa. To bardzo popularny, a także stylowy krój, który doskonale podkreśla kobiece kształty. Ogromnym plusem sukienki ołówkowej jest dodawanie kobiecie atrakcyjności i seksapilu przy jednoczesnej skromności.

Tym o czym warto pamiętać przy wyborze garderoby, to fakt, że niektóre rzeczy nie będą pasować do każdego typu sylwetki. Podobnie jest z sukienką ołówkową. Pomocne okazują się delikatne wstawki, drobne szczegóły oraz sprytnie dobrane dodatki, dzięki którym niemal każda kobieta będzie wyglądać dobrze w sukience ołówkowej.

Klepsydra

Na tym typie sylwetki sukienka ołówkowa prezentuje się doskonale. Jej niezwykle prosty krój wyraźnie podkreśli kobiece kształty „klepsydry”. W tym przypadku wybór modelu sukienki będzie raczej dowolny.

Kobieta z sylwetką klepsydry może wybrać skromniejszą sukienkę lub taką z głębszym dekoltem. Dla kobiet ze zbyt szerokimi biodrami dobrym wyborem będzie dobranie do sukienki jakiegokolwiek paska, który wyraźnie podkreśli talię.

Gruszka

Sukienki ołówkowe są dobrym wyborem także dla „gruszki”. Szersze biodra oraz większe pośladki w niczym nie przeszkadzają. Jednak w przypadku tego typu sylwetki warto dobrać właściwy model sukienki ołówkowej.

Najprostszy krój sukienki na „gruszce” może prezentować się kwadratowo i bardzo nieestetycznie a wręcz śmiesznie. Z tego powodu warto wybrać sukienkę zwężaną do dołu. Nie może to także być zbyt wyraźne zwężenie, gdyż uwydatni ono zbytnio kształty, przez co sylwetka może sprawiać wrażenie przerysowanej.

Jabłko

Z reguły największym problemem tej sylwetki okazuje się uwydatniony brzuszek. Jednak w przypadku doboru sukienki ołówkowej nie będzie on stanowił większego problemu. W sklepach odzieżowych można znaleźć różne warianty i modele tego typu sukienki, które sprytnie ukryją wszelkie mankamenty.

W przypadku sylwetki typu „jabłko” należy zwracać szczególną uwagę na wybór prostej sukienki ołówkowej. Zbędne dodatki takie jak wszelkiego rodzaju ozdoby czy kieszenie mogą dodatkowo pogrubiać, tworząc bardzo niekorzystny dla sylwetki efekt.

Kolumna

W przypadku tego typu sylwetki wybranie dobrej sukienki ołówkowej może się okazać trudniejsze niż w pozostałych. Na „kolumnie” sukienka ołówkowa może swym ułożeniem dodawać kobiecie kilka kilogramów, więc warto wybrać sukienkę ze zdobieniami w okolicy bioder.

Ponadto należy wybrać właściwy materiał. Najlepsze będą te grubsze jak przykładowo tweed.

Sukienki ołówkowe dzięki swemu prostemu krojowi mogą być z powodzeniem dopasowane do wielu rodzajów figur. Pamiętając o kilku ważnych zasadach takich jak wybór odpowiedniego materiału oraz prostych sposobach na odpowiednie dopasowanie ich do własnej sylwetki większość kobiet może dobrze w nich wyglądać.

Ponadto zakładając obcisłą sukienkę ołówkową, warto pamiętać o odpowiednio dopasowanej bieliźnie, która nie zepsuje efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 2 =

Poprzedni wpis Różnorodne wykorzystanie wag
Następny wpis Kolekcjonerski aspekt numizmatów lokacyjnych