Wszystko o naturalnych farbach do włosów

Naturalne farby do włosów – to takie, które tworzone są na bazie ekstraktów ziołowych. Są skuteczne i delikatne dla włosów. Nie zawierają szkodliwych dla włosów i środowiska chemikaliów.

Dlaczego warto postawić na naturalne farby do włosów?

Każda kobieta zna najgorsze skutki farbowania – wypadanie włosów, szybki odrost, a nawet kolor niezgodny z opisem na pudełku. Aby zapobiec tym wszystkim nieszczęściom, warto stosować naturalne farby do włosów. Pozwolą one długo cieszyć się pięknymi kolorami, a także zadbają o strukturę włosów i skóry głowy. Szukając naturalnych alternatyw dla szkodliwych farb do włosów, kupowanych w drogeriach lub salonach fryzjerskich, warto wypróbować naturalnych farb do włosów. Producenci takich farb wykorzystują składniki, które są przyjazne dla człowieka i środowiska, są mniej inwazyjne i chronią łuskę włosa. Wystarczy dopasować kolor do koloru włosów, a organiczne barwniki zmienią ekologicznie nasz kolor na wybrany nietuzinkowy blond, wyrazisty brąz, a nawet głęboką czerwień.

Jakie składniki zawierają naturalne farby do włosów?

Niektóre naturalne barwniki tworzą sproszkowaną mieszankę roślinną, która pozwala lekko rozjaśnić lub przyciemnić włosy, podczas gdy inne są wynikiem połączenia naturalnych składników z kilkoma chemikaliami. Łagodne farby nie niszczą włosów jak klasyczne farby. Uzupełnianie naturalnych leków olejami organicznymi oraz ekstraktami z roślin i nasion ma tylko dobroczynne właściwości. Czytając skład naturalnych farb do włosów, pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, są zredukowane składniki chemiczne. Ograniczenie do minimum substancji chemicznych, i zastąpienie ich naturalnymi składnikami roślinnymi, zapewnia nie tylko uzyskanie pożądanego koloru, ale także kompleksową pielęgnację włosów. Stan farbowanych naturalnie włosów nie ulega znacznemu pogorszeniu dzięki usunięciu amoniaku, rezorcynolu, parabenów, silikonów, PEG i DEA. Należy pamiętać, że w większości farb te substancje występują w dużych stężeniach, dlatego pozbycie się ich jest bardzo ważne dla delikatnej struktury włosów.

 

Jakie efekty można osiągnąć stosując naturalne farby do włosów?

Jeśli chcemy zaszaleć i jednocześnie zadbać o włosy i skórę głowy, możemy wybrać bezpieczne farby do włosów, a nasze włosy będą odświeżone, odżywione I lśniące. Naturalne farby do włosów pozwalają osiągnąć długotrwałe efekty i promienny kolor, jednocześnie pielęgnując włosy i ograniczając ich wypadanie. Naturalne farby do włosów sprawiają również, że włosy są mniej kruche i łamliwe, zmniejszają puszenie się i sprawiają, że są bardziej podatne na wszelkie zabiegi odżywcze i pielęgnacyjne. Naturalne farbowanie to nie tylko piękny kolor, to także pielęgnacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − osiem =

Poprzedni wpis Periodontologia – co to jest i na czym polega leczenie periodontologiczne?
Następny wpis Wszystko o miodzie malinowym