Wszystko o miodzie malinowym

Miód malinowy nie jest zbyt popularnym rodzajem miodu. Jednak jego mała popularność nie wynika z tego, że ten miód jest nieodpowiedni, ale dlatego, że jest trudniejszy do zdobycia niż inne rodzaje miodu. Jest wyjątkowy, ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, wytwarzany jest z kwiatów malin, które kwitną tylko przez trzy tygodnie, około dwa razy w roku.

Czym charakteryzuje się miód malinowy?

Niedużo osób miało okazję poznać miód malinowy, ale ci, którzy spróbowali go chociaż raz, z pewnością na długo zapamiętają jego smak i zapach. Miód malinowy jest bogaty w olejki eteryczne, które odpowiadają za charakterystyczny malinowo-owocowy aromat. Tuż po zbiorze miód ten nabiera jasnozłotego koloru, ale szybko się krystalizuje i jednocześnie wyraźnie rozjaśnia do śnieżnobiałej barwy. Miód malinowy może nieco różnić się smakiem w zależności od rodzaju maliny, z której jest pozyskiwany, ale zazwyczaj jest jednocześnie bardzo słodki i lekko cierpki. Miód malinowy jest ogólnie lubiany przez dzieci ze względu na swój niepowtarzalny zapach i smak, dlatego wybór tej propozycji byłby idealnym wyborem dla najmłodszych, którzy zazwyczaj nie lubią znanego nam miodu.

Jakie działanie posiada miód malinowy?

Wartość odżywcza miodu malinowego jest bardzo duża, dzięki czemu będzie idealnym produktem dla osób zmęczonych i pozbawionych energii, ale także dla dzieci, które potrzebują go do prawidłowego rozwoju. Posiada właściwości relaksujące i wzmacniające, które mogą zapewnić lepszy stan naszego organizmu i poprawić nasze samopoczucie. Miód malinowy jest szczególnie korzystny dla naszego układu krążenia, ponieważ skutecznie obniża ciśnienie krwi i poprawia krążenie, a także stymuluje produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny. Dodatkowo wzmacnia i chroni wątrobę oraz zwiększa wydzielanie żółci. Warto wspomnieć, że miód malinowy ma właściwości napotne, przeciwgorączkowe i rozgrzewające, dzięki czemu idealnie sprawdza się w leczeniu dolegliwości układu oddechowego oraz przeziębienia czy grypy. Wiele osób używa go podczas problemów żołądkowych, a według różnych badań ma nawet działanie przeciwmiażdżycowe. Podobnie jak wszystkie inne miody, miód malinowy posiada właściwości antybakteryjne, które również pomagają nam dbać o zdrowy wygląd naszej skóry. Jego zapach koi nerwy i pomaga się zrelaksować, można dodać go np. do kąpieli. Cenne substancje zawarte w miodzie malinowym to między innymi: enzymy zawarte w ślinie pszczelej, witaminy, czy też mikroelementy, Skład miodu malinowego sprawia, że będzie on idealnym wyborem w wielu sytuacjach.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Eterno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =

Poprzedni wpis Wszystko o naturalnych farbach do włosów
Następny wpis Dlaczego warto korzystać z prefabrykatów betonowych?