Czy okna tarasowe muszą być drogie?

Okna tarasowe stanowią poważną inwestycję. Mają duży wpływ na wygląd zarówno wnętrza, jak i elewacji budynku. Oprócz tego, z uwagi na duże wymiary i przeszklenia, zabezpieczenia antywłamaniowe oraz mechanizmy otwierania i zamykania ich ceny są wyraźnie wyższe niż okien standardowych. Czy oznacza to, że okna tarasowe są nieosiągalne dla części klientów? Czy okna tarasowe muszą być drogie?

Od czego zależy cena okien tarasowych?

Okna tarasowe zazwyczaj sięgają od podłogi aż po sufit pomieszczenia. Oznacza to, że powierzchnia tafli szkła jest znacznie większa niż w przypadku zwykłych okien. Szyby są najdroższym elementem przy produkcji okien. Ponadto, okna tarasowe mają inny, bardziej skomplikowany mechanizm ich otwierania i zamykania. Montaż dodatkowych szyn, po których przejeżdża skrzydło przy każdej zmianie jego pozycji też ma wpływ na cenę. Jest to bardziej kosztowny mechanizm niż zwyczajne zawiasy, które znamy z naszych sypialni czy kuchni. 

Zabezpieczenie okien tarasowych

Okna tarasowe stanowią kuszący punkt budynku dla porywaczy. Aby odpowiednio zabezpieczyć dobytek i utrudnić niepożądanym intruzom wtargnięcie do środka, tego rodzaju okna należy wyposażyć w odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe. Oznacza to często wyższe koszty ich produkcji. Wzmocnione mechanizmy zamykające, klejone, niekiedy potrójne, szyby mogą być dużym wydatkiem. Mimo to, producenci okien tarasowych stale udoskonalają swoje rozwiązania i metody produkcji, aby ceny stolarki okiennej tarasowej nie przytłoczyły klientów.

Okna tarasowe na każdą kieszeń

Oprócz unowocześnionych linii produkcyjnych, redukujących koszty wytworzenia takiego okna, na obniżki cen skutecznie działają również materiały wykorzystywane przy tym procesie. I nie chodzi tu o ich jakość. O ile stolarka okienna z drewna czy aluminium może być nieco droższa, to okna z PVC, czyli polichlorku winylu, stanowią tańszą alternatywę. Takie okna zachowują swoje właściwości ochronne i estetyczne, a PVC może być pozyskiwany również z recyklingu, co jeszcze bardziej obniża koszty wyprodukowania okna.

Gdzie kupić tanie okna tarasowe?

Na rynku jest wielu producentów okien, którzy w swojej ofercie mają również okna na taras. Jednym z nich jest Nexbau. Wieloletnie doświadczenie przy produkcji stolarki okiennej sprawia, że produkty tej firmy cechują się trwałością i świetną jakością wykonania. Pracownicy Nexbau z chęcią dopasują odpowiednie okna do potrzeb oraz budżetu każdego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 8 =

Poprzedni wpis Stukanie w kole – co może oznaczać?
Następny wpis Jak zorganizować udaną imprezę okolicznościową?