Implantologia dla zdrowia jamy ustnej

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Estetyka, aspekty psychologiczne, lepsze samopoczucie – korzyści z zastosowania implantologii dla zdrowia jamy ustnej jest wiele. Dowiedz się, jakie problemy mogą powodować braki w uzębieniu i jakie rozwiązania na Ciebie czekają. Odkryj też popularne mity na temat implantów i… zweryfikuj, które z nich całkowicie mijają się z prawdą! Przed Tobą rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić – implanty zębów Wrocław.

Implanty zębów Wrocław

 • Odkryj problemy, które powodują braki w uzębieniu
 • Implantologia – poznaj skuteczną metodę na uzupełnienie luk w zębach
 • Fakty i mity na temat implantów

Jakie problemy mogą powodować braki w uzębieniu?

Braki w uzębieniu to nie tylko kwestia związana z estetyką, mogą mieć one o wiele więcej konsekwencji w różnych obszarach życia. Oto niektóre problemy, z którymi możesz się zmagać w przypadku braków w uzębieniu:

 • zaburzone proporcje twarzy – już jeden brakujący ząb wpływa na to, jak prezentuje się cała twarz. Nawet jeśli wydaje Ci się, że brak szóstki czy siódemki nie jest problemem, to pozostałe zęby zmieniają ustawienie, dochodzi też do zaniku kości, w której był osadzony brakujący ząb. Ubytki mogą prowadzić do innych defektów – zmarszczek wokół ust czy zapadniętych warg. W efekcie twarz przestaje prezentować się młodzieńczo,
 • kłopoty z trawieniem – brakujące zęby mogą sprawić, że mięśnie żuchwy zaczną pracować inaczej, uszkodzeniu ulegnie też staw żuchwowo-skroniowy. Upośledzone funkcje gryzienia i przeżuwania to prosta droga do bólu żołądka,
 • mniejsza pewność siebie – osoby zmagające się z brakami w uzębieniu często mają na tym tle kompleksy i wstydzą się pokazywać zęby w szerokim uśmiechu. Niższa samoocena, pogorszony nastrój to mniejszy poziom życiowej energii i zadowolenia z życia,
 • zmieniony głos i wymowa – brak niektórych zębów może także ograniczać aparat mowy. Wybranych głosek nie sposób wymówić przy lukach w uzębieniu. To z kolei sprawia, że podczas wystąpień publicznych nie tylko nie będziesz czuć się komfortowo, ale i słuchacze mogą mieć problem ze zrozumieniem Twoich słów.

Implantologia – najskuteczniejsza metoda uzupełniania braków zębowych

Jaki jest sposób, by uzupełnić braki w uzębieniu? Jedną z najbardziej skutecznych metod są implanty zębów Wrocław. To rozwiązanie dla osób, które chcą odzyskać dotychczasowy komfort i pewność siebie. Implanty zębów Wrocław, są bezpiecznym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy wybierzesz zespół specjalistów taki jak Smiles Clinic.

Implanty zębów Wrocław – jak przebiega zabieg?

 1. Pierwszym etapem jest wykonanie tomografii komputerowej. Następnie wraz z lekarzem implantologiem omawiane są warunki przeprowadzenia zabiegu i dobierane optymalne rozwiązania.
 2. Drugim etapem jest zabieg chirurgiczny, podczas którego wszczepiany jest implant.
 3. Kolejna faza to wizyty kontrolne po gojeniu się implantu.
 4. Ostatnim etapem jest odsłonięcie implantu, wycisk pod odbudowę protetyczną i zamocowanie korony protetycznej lub mostu.

W niektórych przypadkach, przy niewystarczającej ilości kości, przeprowadzana jest jej sterowana regeneracja. Ingerencja w kość pozwala na założenie implantów w trudniejszych warunkach. Materiał kościozastępczy przy użyciu błony jest aplikowany na 6-9 miesięcy. W tym czasie odbudowuje się tkanka kostna i wówczas można przeprowadzić zabieg implantacji.

Najpowszechniejsze mity dotyczące implantów

Wokół zabiegu wszczepiania implantów narodziło się wiele mitów. Co „ludzie mówią”, a niewiele ma wspólnego z prawdą?

 1. Mit 1: wszczepianie implantów może skutkować alergią – implanty stomatologiczne są wykonywane głównie z tytanu, który jest dobrze tolerowane przez organizm. Alergie na ten surowiec są bardzo rzadkie.
 2. Mit 2: leczenie przy użyciu implantu jest bolesne – wiele osób obawia się zabiegu właśnie ze względu na ten mit. Stosowane podczas wszczepienia implantu znieczulenie miejscowe pozwala pacjentowi całkowicie zapomnieć o bólu.
 3. Mit 3: każdy stomatolog może przeprowadzić zabieg wszczepienia implantów – tylko lekarze o odpowiednich kwalifikacjach mogą podjąć się wykonania zabiegu. Warto sugerować się też doświadczeniem lekarza.
 4. Mit 4: leczenie implantami trwa długo i jest nietrwałe – zabieg trwa od kilkunastu minut do godziny, a po około 7-10 dniach pacjent przychodzi na kontrolę. Implant zrasta się z kością od 3 do 6 miesięcy. Rozwiązania implantologiczne to w wielu przypadkach rozwiązanie na całe życie pod warunkiem troszczenia się o implanty tak, jak o naturalne zęby.
 5. Mit 5: implantów nie można wszczepić przy całkowitym braku uzębienia – implanty są dostępne nawet dla osób, które straciły wszystkie zęby. Stabilne wszczepy pozwalają pacjentom przeżuwać pokarmy, mówić i swobodnie się uśmiechać, a przede wszystkim odzyskać komfort życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − osiem =

Poprzedni wpis Jak działa forex? Wszystko, co warto wiedzieć o międzynarodowym rynku walutowym
Następny wpis Lasery przemysłowe – co warto wiedzieć o technologii laserowej?