Kajak jednoosobowy – wiodący producenci na rynku

Spływy kajakowe cieszą się niesłabnącą, a nawet można powiedzieć, że coraz większą popularnością. Amatorzy tej formy aktywności cieszą się nią o każdej porze roku – także w zimie, kiedy warunki zewnętrzne z oczywistych względów są bardzo wymagające. Jeżeli chcesz rozpocząć swoją własną przygodę z tym pięknym sportem, to może zainteresuje Cię poniższy tekst. Chcesz kupić kajak jednoosobowy, ale nie wiesz, na którą markę postawić? Mam pewne typy.

Producent kajaków jednoosobowych Pelican

Pelican to kanadyjska firma, która produkuje najwięcej kajaków rocznie – z tego właśnie powodu jest znany jako największy producent tego typu łodzi na świecie. Każdy kajak jednoosobowy z logiem Pelicana charakteryzuje się solidnością, trwałością, wygodą użytkowania, dobrym prowadzeniem i trzymaniem kursu oraz lekkością. Korzystnie cenowo wypadają pakiety kajaków jednoosobowych z wiosłem, kamizelką, a czasem można nawet znaleźć ofertę z workiem wodoszczelnym. Przy okazji jednego zakupu masz okazję zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzeba. Kajaki jednoosobowe, które szczególnie przypadły mi do gustu, to:

  • Fazer 100;
  • Sprint 100 XR;
  • Argo 100X;
  • Solo (kajak jednoosobowy przeznaczony dla dziecka do wagi 45 kg).

Producent kajaków jednoosobowych Aquarius

Aquarius to marka, która pochodzi z Polski i ma swoją siedzibę w pomorskim Żukowie. Od wielu lat współpracuje ze sportowcami, podróżnikami oraz wypożyczalniami sprzętu wodnego na terenie całego kraju. Aquarius oferuje świetnej jakości kajaki jednoosobowe w naprawdę korzystnych, niewygórowanych cenach. Producent ten posiada strony internetowe m.in. aquariusport.com na której zapoznasz się z całym produkowany przez niego asortymentem. Podobnie jak w powyższym przypadku, tak i tutaj możliwy jest zakup pakietu zawierającego wiosło, kamizelkę i worek wodoszczelny. Kajaki jednoosobowe tego producenta, które są godne uwagi, to:

  • jednoosobowy kajak polietylenowy “Traper” – idealny na polskie rzeki. Bestseller wśród polskich kajakarzy oraz wypożyczalni tego rodzaju łodzi.
  • jednoosobowy kajak polietylenowy “Trek” – duży kokpit, skorupa z mocnego polietylenu. Niezawodny nawet na bardzo kamienistych rzekach, gdzie nietrudno o urazy mechaniczne w postaci otarć czy mocnych uderzeń. Świetnie sprawdzi się na tzw. “zwałkach”.
  • jednoosobowy kajak polietylenowy “Sea Emotion PE”jednoosobowy kajak morski, pierwszy tego typu model wyprodukowany przez Aquariusa. Idealne połączenie szybkości ze stabilnością.

Producent kajaków jednoosobowych FeelFree

FeelFree to marka, która przywędrowała do Polski aż ze Stanów Zjednoczonych. Zajmuje się produkcją różnego rodzaju kajaków jednoosobowych, ale szczególnie znany jest produkcji kajaków wędkarskich. Oferuje niesamowicie bogate wyposażenie, np. system napędu nożnego (kajak jednoosobowy na pedały) oraz możliwość wyposażenia kajaka w silnik. Mnogość poręcznych skrytek i uchwytów (np. na wędki) to kolejne aspekty, których nie należy przeoczyć. Polecane modele to:

  • Moken 10 Lite;
  • Lure 13,5;
  • Lure 10 V2.

Wspomniana wyżej seria “Lure” została swego czasu okrzyknięta najbardziej wyczekiwaną nowością na rynku wędkarskim. Wędkarski kajak jednoosobowy FeelFree to produkt z naprawdę wysokiej półki – to jak mercedes wśród kajaków.

Gdzie kupić kajak jednoosobowy?

Każdy kajak – także kajak jednoosobowy – to przedmiot o dość sporych gabarytach. Jeśli nie masz specjalnych akcesoriów do jego transportu, to najlepiej jest zakupić go przez Internet. Ze swojej strony polecam stronę www.gokajak.com – jest to sklep sprowadzający towar bezpośrednio od producentów. Decydując się na zakup w tym miejscu masz pewność, że towar jest oryginalny, był przechowywany w odpowiednich warunkach oraz że zostanie bezpiecznie, w nienaruszonym stanie doprowadzony pod Twoje drzwi. Kajak jednoosobowy to źródło świetnej rozrywki! Przekonaj się sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + trzynaście =

Poprzedni wpis Jak segregować odpady komunalne w przedsiębiorstwie?
Następny wpis Jakie są najlepsze sposoby na przechowywanie narzędzi w warsztacie?