Skuteczne metody leczenia łysienia androgenowego

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Zdrowe i gęste włosy wpływają na samoocenę i dobre samopoczucie. Wbrew powszechnej opinii, problemy z włosami spędzają sen z powiek zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Łysienie androgenowe, a także spowodowane stresem lub nieodpowiednią dietą jest często spotykanym schorzeniem niezależnym od płci. Jakie są przyczyny i skuteczne metody leczenia androgenowego? O odpowiedź poprosiliśmy specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Częstochowie.

Przyczyny łysienia androgenowego

Łysienie androgenowe u mężczyzn różni się od łysienia androgenowego u kobiet. Podstawową różnicą jest przyczyna problemu: u mężczyzn związana jest z nadwrażliwością na DHT czyli pochodną testosteronu, a u kobiet z zaburzeniami hormonalnymi. Łysienie androgenowe u mężczyzn ma podłoże genetyczne, dlatego leczenie dolegliwości nie należy do najłatwiejszych i wymaga zastosowania specjalistycznej kuracji. U kobiet łysienie androgenowe występuje najczęściej po 70 roku życia i objawia się utratą gęstości włosów na środku głowy. W przypadku mężczyzn, łysienie androgenowe występuje nawet u połowy mężczyzn po 50 roku życia, a objawia się osłabienie kondycji włosów i zahamowaniem ich wzrostu, cofaniem linii włosów na skroniach i czole oraz przetłuszczaniem się skóry głowy.

Peptydowa terapia włosów i skóry głowy – skuteczna metoda leczenia łysienia androgenowego

Kuracja peptydowa Dr Cyj Hair Filler to specjalistyczny preparat oparty na kwasie hialuronowym oraz aż siedmiu peptydach, które wpływają na poprawę kondycji włosów, powstrzymuje ich utratę i przyspiesza odrost włosów. Nowoczesna kuracja peptydowa polecana jest dla osób borykających się łysieniem androgenowym, zahamowaniem wzrostu włosów oraz łysieniem spowodowanym niewłaściwą dietą, przewlekłym stresem, zaburzeń hormonalnych i nieodpowiedniej pielęgnacji. Kuracja peptydowa zapewnia spektakularne efekty zagęszczenia, pogrubienia włosów oraz zahamowanie ich wypadania. Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, pozwalająca wykluczyć przeciwwskazania, do których należą:

  • choroby nowotworowe,
  • cukrzyca,
  • przyjmowanie leków immunosupresyjnych,
  • infekcje skórne,
  • ciąża,
  • karmienie piersią.

Na czym polega kuracja peptydowa włosów i skóry głowy?

Terapia peptydowa włosów i skóry głowy polega na podaniu innowacyjnego preparatu za pomocą mikro wkłuć. Zabieg jest nie wymaga znieczulenia, ponieważ jest praktycznie bezbolesny i zwykle trwa około pół godziny. Preparat zawierający nowatorską mieszankę siedmiu peptydów i kwasu hialuronowego podaje się w czterech dawka w dwutygodniowych odstępach. Czas pomiędzy zabiegami wpływają na stałą obecność składników aktywnych w skórze i oddziaływania na zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu. Dla osiągnięcia optymalnych efektów zalecane jest powtórzenie terapii po około pół roku od ostatniego zabiegu.

Zalety terapii peptydowej

Terapia peptydowa włosów i skóry głowy jest skuteczną metodą leczenia łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn. Kuracja peptydowa charakteryzuje się nie tylko wysoką efektywnością, ale także niewielką inwazyjnością. Zabieg jest krótki i bezbolesny, dzięki zmniejszeniu liczby wkłuć, co przekłada się na komfort pacjentów. W celu wzmocnienia efektów leczenia można stosować specjalne preparaty do pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz dodatkowe zabiegi takie jak: terapia światłem czy terapia osoczem bogatopłytkowym.

Kuracja peptydowa wykonywana przez doświadczonego specjalistę jest skutecznym sposobem leczenia łysienia u kobiet i mężczyzn. Więcej szczegółów dotyczących terapii peptydowej włosów i skóry głowy oraz kuracji wspomagających znajdziesz w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, a w razie dodatkowych pytań lub wątpliwości możesz skontaktować się z doświadczonymi specjalistami z zakresu medycyny estetycznej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + siedem =

Poprzedni wpis Komory korozyjne – sposób działania i zastosowanie
Następny wpis Jak często odwiedzać groomera?