Soczewki kontaktowe nowej generacji. Jaki produkt warto przetestować?

Soczewki kontaktowe są dostępne w regularnej sprzedaży już od prawie 20 lat. Współczesne produkty, które możemy zakupić i nosić w dzisiejszych czasach, niewiele przypominają swoje pierwowzory. Nowoczesne soczewki są bowiem wygodne, praktycznie niewyczuwalne na powierzchni oka oraz można je bezpiecznie nosić przez długi czas – jedną parę nawet przez 30 dni, co kilkanaście lat temu było praktycznie nie do pomyślenia. Decydując się na regularne korzystanie ze szkieł kontaktowych, warto wybierać soczewki najnowszej, trzeciej generacji. Dlaczego? O tym powiemy poniżej!

Soczewki kontaktowe – jaki tryb noszenia szkieł wybrać?

Soczewki kontaktowe to obecnie bardzo nowoczesne, komfortowe i bezpieczne produkty, które są dostępne w różnych wariantach. Podstawową różnicę pomiędzy nimi stanowi tryb noszenia. Pod tym względem wyróżniamy soczewki jednodniowe, 2-tygodniowe, miesięczne, a także soczewki dobowe, czyli night & day. Początkujący użytkownicy muszą więc podjąć decyzję, które z nich wybiorą. Na sam początek przygody z noszeniem szkieł kontaktowych poleca się sięgnąć po soczewki jednodniowe, a następnie, kiedy już opanujemy ich zakładanie i zdejmowanie, przejść na bardziej ekonomiczne soczewki miesięczne.

Szkła kontaktowe night & day są natomiast polecane osobom, które z różnych powodów prowadzą nieregularny tryb życia – np. są często aktywni w nocy lub regularnie wyjeżdżają w podróże służbowe. W ich przypadku zdejmowanie soczewek na noc byłoby niekomfortowe, a warunki w podróży często uniemożliwiają konserwację i pielęgnację szkieł dziennych. Soczewki całodobowe można bezpiecznie nosić przez okrągłą dobę, przez 30 dni, bez konieczności ich zdejmowania. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób pracujących w trybie zmianowym, kierowców, studentów przygotowujących się do sesji, a także rodziców małych dzieci, które często budzą się w nocy.

Soczewki III generacji. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po nie?

Bez względu na to, czy postawimy na szkła jednorazowe, miesięczne czy dobowe, najlepszym wyborem będą soczewki kontaktowej III generacji. Są to najnowsze, najbardziej udoskonalone pod względem technologicznym rozwiązania, aktualnie dostępne w sprzedaży. W porównaniu ze szkłami poprzednich generacji, wyróżniają się zdecydowanie lepszym poziomem przepuszczalności tlenu. Doskonale widać to na przykładzie produktów marki Cooper Vision, która posiada w swojej ofercie innowacyjne soczewki najnowszej generacji.

Soczewki Biofinity, bo to właśnie o nich mowa, korzystają z nowoczesnej, opatentowanej technologii Aquaform, która łączy wysoki poziom transmisji tlenu z naturalnym nawilżeniem powierzchni soczewek. Szkła posiadają dodatkowo asferyczną konstrukcję, która poprawia jakość widzenia oraz gwarantuje optymalne dopasowanie soczewek do powierzchni oka każdego ich użytkownika. Soczewki Biofinity są przez specjalistów uznawane za najlepsze na rynku, jeśli chodzi o przepuszczalność tlenu i poziom uwodnienia. To doskonały wybór, jeśli zależy nam na korzystaniu z wysokiej jakości, innowacyjnych rozwiązań w zakresie korekcji wzroku bez okularów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 2 =

Poprzedni wpis 5 porad dotyczących sprzedaży mieszkania – chcesz sprzedać zmieszanie? Zapoznaj się z nimi koniecznie bo warto !
Następny wpis Worek żeglarski wodoszczelny Aquarius – tani niezbędnik nad wodą